interiér fasáda

ŠPECIALIZOVANÉ REALIZÁCIE INTERIÉROV BYTOV A FASÁD BUDOV

MIEŠANIE  A  PREDAJ  FARIEB, TAPIET, OMIETOK  -  PREDAJ  A  REALIZÁCIA  ŠTUKOSÁDROVÝCH  LÍŠT  A  DEKORÁCIÍ  -  OMIETKY -  ZATEPĽOVANIE BUDOV S LICENCIOU TaSÚS  -  MONTÁŽ   SÁDROKARTÓNU  RIGIPS  -  MURÁRSKE A  VÝŠKOVÉ  PRÁCE  -  OMIETKY  -  MAĽBY  -  NÁTERY  -  STIERKY  -  TAPETY

Naša firma MONET Prievidza sa zaoberá okrem predaja špecializovaného sortimentu profesionálnych náterových hmôt určených hlavne pre stavebníctvo aj súvisiacimi stavebnými prácami - maliarske a natieračské práce, murárske omietkarske práce, stierkovanie a montáže sadrokartonárskych konštrukcií, špecializované štukatérske dokončovacie práce interiérov a fasád s dodávkami materiálov priamo z našej predajne vo výhodných cenách. V súvislosti s ponukou prác realizujeme kompletné opravy omietok a malieb spoločných priestorov a schodísk v bytových domoch, opravy balkónov a lodžií a pod. Na súčasnom stavebnom trhu pôsobíme už od r.1999, a pod vlastným názvom spoločnosti od r.2007 zapísaním do Obchodného registra. Za toto obdobie sme či formou subdodávky materiálov alebo priamym zhotovením uspokojili značné množstvo projektov (od malých rodinných domov a bytov, až po veľké investičné akcie obchodných domov), ktoré sa postupne stali podkladom pre ďalšie napredovanie v stavebnej oblasti. Na týchto skúsenostiach poskytujeme aj poradenstvo v oblasti rekonštrukcií, opráv či novostavieb, z ktorých niektoré uverejňujeme aj na našej stránke, facebook-u alebo priamo v našej predajni či u Vás na stavbe.

špecializovaný sortiment stavebných náterových látok ARD, raccanello:

na omietky pre exteriér a interiér - IDROPAINT

na drevo - ARDdecor  a  ARDlasur obohatený voskom

na ochranu konštrukcií - neoARD a ARDinox so znikofosfátom

Tel: 0918 148007

www.monetcolor.sk Prievidza

Povrchové úpravy stien sú tak rôznorodé, že sa to nikomu pred nejakými dvadsiatimi tridsiatimi rokmi nezdalo. I tak sa máme čo učiť.

Stále viac sa učíme od svojich predkov cez mnoho generácií späť a vraciame sa k starým omietkam z prírodných materiálov, vyrábaným i nanášaným tradičným spôsobom. Dnes sa používa neuveriteľne široké množstvo základných materiálov i aditív, tak tiež široká škála farieb, odtieňov a metód prefarbenia. Stále rozličnejšie sú tiež techniky nanášania maltových zmesí a konečnej úpravy omietok na vnútorných stenách i na fasádách.

Pár príkladov:

Späť do chalúpok za hlinenými omietkami

Hlinené omietky, ktoré sa používali vo vidieckych stavbách, sú v súčasnosti tak obľúbené, že sa usporadúva mnoho kurzov, kde sa záujemcovia učia miešať tieto maltové zmesi a omietať steny vrátane následného typického plastického zdobenia stien.

Osobitosť hliny tkvie tiež v tom, že nie je nikdy rovnaká, v rôznych lokalitách má vždy iné zloženie a tak i iný vzhľad. Má výbornú schopnosť pohlcovať vzdušnú vlhkosť a potom ju postupne a pomaly uvoľňovať do miestností. To sa využíva hlavne v zime, kedy býva vzduch v interiéroch často presušený – v prípade hlinených omietok ale vzdušná vlhkosť neklesá pod 40 %. Niektoré moderné drevené alebo i slamené domy (tie sú už i u nás) môžu mať na vnútorných obvodových stenách hlinenú omietku a tiež vnútorné priečky bývajú hlinené.

Vzhľad stien ako z talianskych palácov – benátska štuka

Naopak noblesná štukatérska technika, pomocou ktorej na stenách vznikne dokonalá kópia mramoru, prišla nie z chalúpok, ale z palácov. V tomto prípade talianskych, ako napovedá názov benátska štuka. Je to technika, ktorú, ak sa pre ňu rozhodneme, radšej necháme na odborníkov. Jej výhodou je trvanlivosť, umývateľnosť a odolávanie vlhkosti – takže si ju môžeme kúpiť i do kúpeľne, nad obkladačky, ale tiež dokonca namiesto nich. Kúpeľňa sa tak stane dokonalým originálom. Výsledný dojem má nádych luxusu a tiež starých časov. Interiér bude ako vystrihnutý z renesančného talianskeho paláca.

Ako sa to robí?

Špachtlou sa nanáša na stenu špeciálny tmel, čím stena získa reliéfnu štruktúru. Následne sa tmel prípadne jemne zbrusuje a po dokonalom zaschnutí sa pridá ďalšia vrstva. To už je štuka vo zvolenej farbe. Do nej sa pridávajú ďalšie odtiene, ich súhra bude tvoriť potom výsledný efekt. V kúpeľni sa horná vrstva opatrí ešte voskom, ktorý štuke dodá dokonalú vodeodolnosť.

V súčasnom stavebníctve je slovom štuka označovaná jemná maltová zmes so zrnitosťou do 1 mm, ktorá sa v tenkej vrstve nanáša na omietku alebo iný podklad. Štuka je teda povrchová vrstva – finálna úprava steny.

Ďalšou výhodou je, že benátsku štuku si môžeme objednať na rôzne podkladové povrchy – na akúkoľvek omietku, drevo, sadrokartón, prekryť sa ním dá i podklad betónový, PVC i kovový.

Zatiaľ čo hlinené omietky sa stále ešte najčastejšie využívajú vo vidieckych stavbách, rekreačných chalupách, starých stavbách všetkého druhu, benátska štuka vynikne vo všetkých interiéroch, ktorým chceme dodať neobvyklý, luxusný, noblesný vzhľad.

-ag-
Zdroj: www.profimedia.cz

http://www.youtube.com/watch?v=It5ewv3IBfs