vernici ard - f.lli raccanello s.p.a.

 

Vaše  špecializiované  obchodné  zastúpenie

profesionálne stavebné technológie

..... stručný prehľad profesionálnych produktov stavebnej chémie, náterových hmôt, lazúr a lakov. Ak nenájdete na tejto stránke odpoveď na Váš konkrétny problém v oblasti stavebných aplikácii a náterových hmôt, bez váhania môžete kontaktovať našich odborných pracovníkov, alebo stavebných architektov, inžinierov, pre podrobné technické informácie týkajúce sa konkrétnych produktov. V spolupráci s výrobcom v Taliansku VERNICI-ARD zabezpečujeme odborné školenia  pracovníkov pre prácu s ktorýmikoľvek materiálmi ARD. Tieto sa konajú pravidelne 2 krát do roka na rôznych miestach SR a ČR, prípadne je možné dohodnúť individuálny termín pre jednotlivé stavebné a obchodné organizácie.

www.monetcolor.sk

REFERENČNÉ STAVBY

....... všetky uvedené náterové hmoty a dekoračné omietky miešame do odtieňa podľa vlastného výberu z odtieňov MONET.COLOR, alebo podľa vzorkovníc: RAL, TINTOMETRICI AZ-ARD, OSSIDI, EUROTREND, NCS

V prípade že si nie ste istý ktorý z nižšie uvedených produktov je najvhodnejší pre konkrétny prípad, bez Váhania nám dajte vedieť (e-mail, fax, telefón, poštou) a my pripravíme niekoľko ponúk a cenových variánt.

ZÁKLADNÝ CENNÍK ARD

FASÁDNE NÁTERY: PENETRAČNÉ NÁTERY:
Idropaint / Idropaint Casa Ard-fix
Quarz-paint Isolex Plus
Ard-top PROTIPLESŇOVÝ NÁTER:
Creativ (lazúrovací náter) A-B Paint
Silrest (silikátová farba) TERMOIZOLAČNÝ NÁTER:
FASÁDNE ELASTICKÉ NÁTERY: Igloo
Ardelast Stucco (elastický podkladový tmel) IZOLAČNÝ PROTIDYMOVÝ NÁTER:
Ardelast Finitura No Smog
Ardelast Quarz PODKLADOVÉ NÁTERY NA DREVO A KOV:
VNÚTORNÉ NÁTERY NA OMIETKY: Ardeolite Extra
Ard-spring Ardinox
Bianco Piú  
Idrosmalto Primer Universale
VÁPENNÉ NÁTERY A OMIETKY: NÁTERY NA ŽELEZO A DREVO:
ArdLime Neoard
ArdLime-R (mramorový efekt) Ardsilk
ArdLime Spatolato Salvafero
XYLOXANOVÉ NÁTERY pre špeciálne použitie: Steelguard na pozinkovaný povrch
Siliard Primer LAKY NA DREVO:
Siliard Paint Ard Holz , Ard Ship (lodný lak)
OCHRANNÝ NÁTER NA BETÓN: Ard Decor
Beton Decor Coprente Ard Lasur
HYDROFÓBNE OCHRANNÉ NÁTERY: TMEL NA DREVO:
Ard-Rep Litostucco
Celox - Surface Clear Preserving STIERKA S MRAMOROVÝM EFEKTOM:
Consolidate Acril Siliconico Stucco d'Arte
ŠTRUKTÚROVANÉ OMIETKY: ŠTUKOVÉ STIERKY A TMELY:
ArdFlex Acrilico Silrest Stucco Bianco
Litoflex Acrilico G.M. Malta-Ard AS
Spachtel Acrilico  
PG-7 rozpúšťadlová omietka  
ArdPlast  
Plastsilk  

 

 

FASÁDNE NÁTERY:

IDROPAINT

Priedyšná, farebno-stála, vinylová náterová hmota, plne umývateľná (testované pri 35000 umývacích cykloch), určená na fasády a omietky, alebo do interiérov, s možnosťou miešania a tónovania do požadovaného odtieňa (podľa vzorkovnice AZ-ARD OSSIDI, EUROTREND, alebo RAL). Farba je na báze vinylversatických kopolymérov s odolnosťou proti atmosferickým vplyvom a U.V. žiareniu. Potrebné vrstvenie zabezpečené jedine vinylovou kompozíciou dodáva náteru farebnostálosť, koeficient dlhej životnosti pri zachovaní prirodzených difúzii molekúl vody v murive.

Riedidlo: voda

Výťažnosť: 13m2/lit

(ďalšie podrobné informácie o týchto produktoch Vám radi zašleme, prípadne na požiadanie sa s Vami skontaktujeme)

EDIFICIO-ESTERNI

Priedyšná, farebno-stála, standard, akrylátová hmota, umývateľná určená na fasády a omietky, alebo do interiérov, s možnosťou miešania a tónovania do požadovaného odtieňa (podľa vzorkovnice AZ-ARD OSSIDI, EUROTREND, alebo RAL). Ďalšie podrobné informácie o týchto produktoch Vám radi zašleme, prípadne na požiadanie sa s Vami skontaktujeme. Viac info

 

Riedidlo: voda

Výťažnosť: 11m2/lit

QUARZ-PAINT

Jemne zrnitá, kremičitá, priedyšná fasádna farba, tónovateľná vo všetkých odtieňoch. Vysoko odolná voči atmosferickým vplyvom s výbornou schopnosťou vyplňovať póry. Kremičité hlinky zabraňujú praskaniu a olupovaniu filmu.

Riedidlo: voda

(ďalšie podrobné informácie o týchto produktoch Vám radi zašleme, prípadne na požiadanie sa s Vami skontaktujeme)

ARD-TOP

Umývateľný, univerzálny dekoračný vonkajší email na báze akrylátových polymérov rozpustených vo vode. Je určený na náter omietok, fasád, dreva (s vhodným základom), skla, cementoazbestov a konštrukcií v interiéroch a exteriéroch. Je odolný poveternostným vplyvom, nepremokavý a priedyšný.

Riedidlo: voda

Výťažnosť: 13m2/lit

CREATIVE (lazúrovací náter na vonkajšie omietky)

Farba je na báze špeciálnych syntetických polymérov doplnených prírodnými minerálmi, ktorá pri správnej aplikácii vytvára na povrch tzv. "stredoveký" efekt. Použitá väzba jednotlivých prvkov zabezpečuje priepustnosť vodných pár, slabú nasiakavosť, veľmi dobrú pružnosť a odolnosť voči vplyvom v atmosfére. Určená je k rekonštrukciám historických budov, alebo na povrchy podľa architektonického záujmu.

(ďalšie podrobné informácie o týchto produktoch Vám radi zašleme, prípadne na požiadanie sa s Vami skontaktujeme)

SILREST (silikátový fasádny náter)

Silikátová farba na báze zmesi kremičitanu draselného vo vodnom roztoku, anorganických pigmentov a minerálnych prísad. Rozpustené silikáty ktoré sú obsiahnuté vo výrobku pri jeho aplikácii reagujú s kysličníkom uhličitým (vzduch) a vytvárajú koloidný hydrát kremičitý s fixačnými vlastnosťami. Tento vyzrážaný hydrát kremičitý povrch spevňuje a zároveň reaguje s vápennými soľami omietky, čím vznikajú minerálne soli kremičitanu vápenatého s chemicko-fyzikálnymi vlastnosťami rovnakými ako stavebný materiál. Týmto sú stabilizované termohydrometrická rovnováha omietky a náteru a účinnosť vyparovania, pretože vlhkosť nenachádza prekážky. Tento jav je veľmi dôležitý pri reštaurovaní plných nosných múrov veľkej šírky starých budov. Špeciálne xyloxánové prísady však robia výrobok hydrofóbnym. Anorganický pôvod náterovej farby spôsobuje odolnosť voči plesniam a baktériam. Estetické a farebné efekty pripomínajúce staré omietky a nátery ho predurčuje najmä na reštaurátorské práce.

Riedidlo: voda

(ďalšie podrobné informácie o týchto produktoch Vám radi zašleme, prípadne na požiadanie sa s Vami skontaktujeme)

FASÁDNE ELASTICKÉ NÁTERY:

ARDELAST STUCCO

Elastický tmel na trhliny a praskliny na báze elastomerických akrylátových živíc doplnených syntetickými vláknami. Má veľmi vysokú elasticitu a v štádiu schnutia sa prejavuje len veľmi nepatrná zmena objemu. Nanáša sa stierkou na poškodené povrchy prípadne na celý povrch s následným vyrovnaním plochy. Na Ardelast Stucco sa po 24 hodinách môžu aplikovať elastomerické nátery.

Riedidlo: pripravený k použitiu

Výťažnosť: 0,05-0,2m2/kg

ARDELAST FINITURA, ARDELAST QUARZ

Náterová hmotana báze špeciálnych elastických polymérov rozptýlených vo vodnom prostredí. Legúra prítomná vo výrobku zvyšuje elasticitu v závislosti od teploty. Okrem svojho použitia na dekoráciu stien s prítomnosťou trhlín a prasklín v interiéroch a exteriéroch, vyniká aj výbornou odolnosťou voči atmosferickým vplyvom, znižuje absorbciu vody a má veľmi dobrú priepustnosť vodných pár. Pri nátere ARDELAST QUARZ, prítomnosť kremíka zabezpečuje jemne zrnitý povrch a vyššiu schopnosť vypĺňania pórov a mikrotrhlín v omietke. Pri aplikácii na značne poškodené podklady s väčšími puklinami a trhlinami sa tieto nátery používajú ako konečná súčasť náterového systému s elastickým podkladovým náterom ARDELAST FONDO. Tento je veľmi odolný voči väčším pnutiam vďaka obsiahnutým syntetickým vláknam.

Riedidlo: voda (pripravené k použitiu, max. 5% v závislosti na veľkosti mikrotrhlín)

Výťažnosť: 4,5m2/kg

(ďalšie podrobné informácie o týchto produktoch Vám radi zašleme, prípadne na požiadanie sa s Vami skontaktujeme)

 

VNÚTORNÉ NÁTERY NA OMIETKY:

ARD-SPRING

Priedyšná, tónovateľná, oteruvzdorná objektová maliarska náterová hmota určená do interiérov ako na omietky, tak aj na sádrokartón. Vyznačuje sa vysokou matnou belosťou, výbornou kryvosťou, vyplňovacou schopnosťou a výťažnosťou.

Riedidlo: voda

Výťažnosť: 9,5-11m2/lit

IDILIO BIANCO

Tónovateľná, oteruvzdorná objektová maliarska náterová hmota určená do interiérov ako na omietky, tak aj na sádrokartón. Vyznačuje sa vysokou matnou belosťou, výbornou kryvosťou a výťažnosťou. Viac info

Riedidlo: voda

Výťažnosť: 9m2/lit

 

BIANCO PIÚ

Tónovateľná, oteruvzdorná náterová hmota určená do interiérov ako na omietky, tak aj na sádrokartón. Vyznačuje sa vysokou matnou belosťou, výbornou kryvosťou a výťažnosťou.

Riedidlo: voda

Výťažnosť: 11m2/lit

 

IDROSMALTO

Interiérový vodouriediteľný umývateľný náter na omietky na báze akrylátových polymérov rozptýlených vo vode. Bez obsahu rozpúšťadiel je ekologický, nehorľavý bez zápach, vhodný do slabo vetrateľných priestorov. Je ideálny na priestory okolo schodísk, verejných priestranstiev všade kde sa kladú zvýšené nároky na hygienu. Dodáva sa buď v lesklom alebo matnom prevedení.

Riedidlo: voda

Výťažnosť: 14m2/lit

 

VÁPENNÉ NÁTERY A OMIETKY:

ARDLIME

Klasický minerálny fasádny a interiérový náter matného vzhľadu na báze mastného upraveného vápna, syntetického spojiva a prírodných zložiek. Oteruvzdorný, paropriepustný náter s odolnosťou proti plesniam baktériam, poveternostným vplyvom je určený na cementovo-vápenaté omietky a cenovo prístupný variant obnovy vápenatých náterov.

Riedidlo: voda

Výťažnosť: 8m2/kg

ARDLIME-R

Vápenná lesklá omietka s mramorovým efektom na báze mastného upraveného vápna, syntetického spojiva a stálych prírodných zložiek. Je určený do exteriérov aj interiérov, ľahko sa nanáša nerezovým hladidlom na cementové, vápenné a sadrové omietky, jednoducho sa leští. Má dobrú priepustnosť vodných pár.

Riedidlo: pripravený na použitie

Výťažnosť: 2m2/kg

ARDLIME SPATOLATO

Minerálna fasádna omietka zložená hlavne z mastného upraveného vápna, piesku a štrku s granulometriou cca 1mm. Veľmi dobře chráni fasádu proti poveternostným vplyvom s maximálnou priepustnosťou vodných pár. Používa sa najmä na múry s vápenno-cementovou omietkou, na obnovu historických fasád, prípadne ako podklad pod ArdLime-R pre špeciálne efekty.

Výťažnosť: 0,5m2/kg

(ďalšie podrobné informácie o týchto produktoch Vám radi zašleme, prípadne na požiadanie sa s Vami skontaktujeme)

XYLOXANOVÉ NÁTERY pre špeciálne vonkajšie použitie:

SILIARD PRIMER

Základný náter na impregnovanie vonkajších povrchov omietok s vysokým spevňovacím účinkom. Znižuje absorbciu muriva a vytvára rovnomerný povrch ako prípravu pre finálne nátery. Xyloxanové komponenty robia výrobok hydrofóbnym a preto sa zvlášť odporúča pri cykloch hydrofóbnych náterov Siliard alebo v prípadoch kedy je potrebné znížiť absobciu vody v podklade pri cykloch absorbčných náterov (maľovanie na silikáty, elastické omietky).

SILIARD PAINT

Farba predstavuje nové riešenia pri ochrane vonkajších minerálnych omietok s výhodami syntetických farieb a vlastnosťami minerálnych náterov. Xyloxánový komponent legujúcej zložky dodáva výrobku hydrofóbne vlastnosti so zvýšenou priepustnosťou vodnej pary a odrážaním dažďovej vody. Na rozdiel od ostatných fasádnych náterov nevytvára film ale pórovitý povlak, dokonale prilieha na minerálne podklady, ako aj na staré farby syntetického pôvodu. Siliard Paint je odolný voči poveternostným vplyvom, nezachytáva nečistoty a zabraňuje tvorbe mikroorganizmov (plesne, machy). Špecifické využitie pre svoje jedinečné vlastnosti nachádza hlavne na ochranu a dekoráciu historických fasád, sanačných omietok, pórovitých materiálov ktoré vyžadujú nízku odolnosť na difúziu vodných pár.

Pre rôzne typy povrchov sa aplikuje v kombinácii so Siliard Primer, Silrest Stucco Bianco, alebo Malta Ard AS.

Riedidlo: voda

Výťažnosť: 4m2/lit

(ďalšie podrobné informácie o týchto produktoch Vám radi zašleme, prípadne na požiadanie sa s Vami skontaktujeme)

OCHRANNÝ NÁTER NA BETÓN:

BETON DECOR COPRENTE

Krycí nepremokavý náter na železo-betón s vynikajúcou odolnosťou proti chemickým a atmosferickým vplyvom ako aj vplyvom z ťažkého priemyslu. Zloženie výrobku zabezpečuje ideálnu ochranu proti uhličitanom, dekoratívnu štruktúru železo - betónu, nepremokavosť vďaka tenkému elastickému filmu na povrchu ktorý sa nekrčí a neolupuje. Jeho zloženie zabraňuje tvorbe škvŕn a belavých kruhov zavinených soľami obsiahnutými vo vode nerovnomerne vniknutými do cementu.

Riedidlo: voda

Výťažnosť: 13m2/lit

 

HYDROFÓBNE OCHRANNÉ NÁTERY:

ARD REP

Vodoodpudzujúci ochranný náter z polysilosánových živíc v nefilmotvornom roztoku, odolný proti zásadám a atmosferickým vplyvom. Je určený pre ošetrenie cementových a múrových povrchov rôzneho typu: betón, drevo-cementové panely, kameň, tehly, omietky, … Ard Rep preniká do hĺbky a nakoľko netvorí film, nezapcháva póry, ponecháva materiálu nezmenenú priepustnosť vodných pár vytvára sa tak predpoklad aby bol povrch stále suchý. Tým že voda nepreniká do materiálov, Ard Rep zabraňuje narastajúcemu zvetrávaniu, tvorbe škvŕn spôsobených soľami vody. Ard rep v žiadnom prípade nenarúša originálny vzhľad povrchov.

SURFACE CLEAR PRESERVING

Bezfarebný akrylátový ochranný lak na kameň a mramor s výbornou odolnosťou voči chemickým a atmosferickým vplyvom. Je nepremokavý, neprepúšťa vodné pary, bez zožltnutia odolný voči U.V. žiareniu.

Riedidlo: voda

Výťažnosť: 16m2/lit

CONSOLIDATE ACRIL SILICONICO

Špeciálny produkt určený na spevňovanie omietok, kamenných - štrkovitých poréznych materiálov na ktorých prebieha proces rozkladu spôsobený atmosferickými vplyvmi a agresívnymi chemickými látkami. Koncentrácia roztoku a povrchové napätie rozpúšťadiel veľmi napomáha prenikaniu roztoku cez trhliny a kapiláry do vnútra. Po absorbcii sa roztok odparuje a polyméry ostávajú usadené v mikropóroch. Použitím tohoto impregnačno - spevňovacieho materiálu sa značne zvýši medza pevnosti pri cykle zamŕzania a nezvratný proces erózie sa zastavuje. Pre svoje vlastnosti výrobok rieši najnáročnejšie problémy reštaurovania hodnôt z pieskovcového alebo vápencového kameňa, kde sa najviac oceňuje dôležitá vlastnosť reverzibilita t.j. vratnosť procesu. Spevňovacie živice môžu byť z ošetrovaného materiálu odstránené kedykoľvek aj po uplynutí dlhšieho časového obdobia.

 

ŠTRUKTÚROVANÉ OMIETKY:

ARDFLEX ACRILICO

Fasádna plastická,jemná (zrnitosť - 0,8mm) rustikálna omietka na báze akrykátových polymérov rozptýlených vo vode, vybraných farebných pigmentov a minerálov rôznej granulometrie. Akrylátové pojivo dodáva výrobku vynikajúcu odolnosť proti atmosferickým vplyvom a zásadám, dobrú elasticitu a priľnavosť, ľahkú aplikovateľnosť. Prach a nečistoty sa na týchto povrchoch zdržujú len veľmi málo. Použitie pigmentov odolných proti U.V. žiareniu a zásadám zaručuje trvanlivosť farieb i na stenách zvlášť vystavených slnečnému žiareniu a nepriazni počasia. Je určený na povrchy z hrubej malty, povrchy z cementu s kompaktným a rovným povrchom.

Aplikácia na vyzretý podklad: min. 28 dní, podkladovú vrstvu ARD-FIX aplikovať minimálne 24 hodín pred aplikáciou ARDFLEX ACRILICO. Zrnitosť: 0,8mm.

Riedidlo: voda

Spotreba: 0,5m2/kg

ACRILASTICO  G.F.

Pastózna omietka na báze polymérnych disperzií a akrylátov rozptýlených vo vode, draselného vodného skla so stabilizačnými činidlami, vybraných farebných pigmentov a minerálov rôznej granulometrie (0,8mm - 2,5mm). Obsiahnuté spojivá dodávajú výrobku vynikajúcu odolnosť proti atmosferickým vplyvom a zásadám, elasticitu a priľnavosť k podkladom, veľmi ľahkú aplikovateľnosť, dobrú  paropriepustnosť. Prach a nečistoty sa na tomto povrchu zadržujú len veľmi málo. Použitie pigmentov odolných proti svetlu a zásadám zaručuje značnú farebnostálosť i na stenách zvlášť vystavených slnečnému žiareniu a nepriazni počasia. Je určený na omietku z hrubej malty alebo na povrchy z cementu s kompaktným a rovným povrchom. Najlepší pomer ponúkanej kvality a ceny. Viac info

Aplikácia na vyzretý podklad: min. 28 dní, podkladovú vrstvu ARD-FIX / Isolex-PLUS aplikovať minimálne 24/48 hodín pred aplikáciou ACRILASTICO. Zrnitosť: 1mm, 1,5mm, 2,0mm.

Riedidlo: voda

Spotreba: 0,5m2/kg

LITOFLEX ACRILICO G.M.

Fasádna plastická,stredne hrubá (zrnitosť - 1,8mm) rustikálna omietka na báze akrykátových polymérov rozptýlených vo vode, vybraných farebných pigmentov a minerálov rôznej granulometrie. Akrylátové pojivo dodáva výrobku vynikajúcu odolnosť proti atmosferickým vplyvom a zásadám, dobrú elasticitu a priľnavosť, ľahkú aplikovateľnosť. Prach a nečistoty sa na týchto povrchoch zdržujú len veľmi málo. Použitie pigmentov odolných proti U.V. žiareniu a zásadám zaručuje trvanlivosť farieb i na stenách zvlášť vystavených slnečnému žiareniu a nepriazni počasia. Je určený na povrchy z hrubej malty, povrchy z cementu s kompaktným a rovným povrchom.

Aplikácia na vyzretý podklad: min. 28 dní, podkladovú vrstvu ARD-FIX aplikovať minimálne 24 hodín pred aplikáciou LITOFLEX ACRILICO. Zrnitosť: 1,8mm.

Riedidlo: voda

Spotreba: 0,3m2/kg

SPACHTEL ACRILICO

Fasádna plastická, hrubozrnná (zrnitosť - 2,0mm) rustikálna omietka na báze akrykátových polymérov rozptýlených vo vode, vybraných farebných pigmentov a minerálov rôznej granulometrie. Akrylátové pojivo dodáva výrobku vynikajúcu odolnosť proti atmosferickým vplyvom a zásadám, dobrú elasticitu a priľnavosť, ľahkú aplikovateľnosť. Prach a nečistoty sa na týchto povrchoch zdržujú len veľmi málo. Použitie pigmentov odolných proti U.V. žiareniu a zásadám zaručuje trvanlivosť farieb i na stenách zvlášť vystavených slnečnému žiareniu a nepriazni počasia. Je určený na povrchy z hrubej malty, povrchy z cementu s kompaktným a rovným povrchom.

Aplikácia na vyzretý podklad: min. 28 dní, podkladovú vrstvu ARD-FIX aplikovať minimálne 24 hodín pred aplikáciou SPACHTEL ACRILICO. Zrnitosť: 2,0mm.

Riedidlo: voda

Spotreba: 0,3m2/kg

PG-7 ropúšťadlová omietka

Fasádna farba na báze rozpúšťadiel. Vlastnosti použitého elastoméru dodávajú omietke vynikajúcu odolnosť proti veľmi agresívnym atmosferickým vplyvom a tepelným zmenám. Použité pigmenty zaručia farebnostálosť povrchu aj na stenách trvale vystavených slnečnému žiareniu. Použitie adekvátnych rozpúšťadiel umožňuje výrobku preniknúť pórmi povrchu až do najhlbších miest omietky. Je schopný spevniť do hĺbky zničené steny, drobiace sa ale aj priľnúť pevne na veľmi jednoliate a kompaktné povrchy. Vysoká elasticita zabraňuje popraskaniu a odlupovaniu. Výrobok je vysoko hydrofóbny čo umožňuje odrážať dažďovú vodu, ale s vysokou hodnotou paropriepustnosti. Veľkou prednosťou je aplikovateľnosť aj pri teplotách nižších ako -7°C nakoľko neobsahuje vodu. Pre svoje vlastnosti je vhodný k ochrane a dekorácii všetkých typov omietok.

Riedidlo: S6006 (14-15%)

Spotreba: 6m2/lit

ARDPLAST

PLASTSILK

podrobné informácie o týchto produktoch Vám radi zašleme, prípadne na požiadanie sa s Vami skontaktujeme.

 

PENETRAČNÉ NÁTERY:

ARD-FIX

Impregnačná, izolačná hmota pre interiér a exteriér na báze styrol-akrylátových kopolymérov s vysokou odolnosťou proti zásadám. Po zaschnutí na omietke vytvára pevný oteru-odolný film zabraňujúci drobeniu povrchu, zvyšujúci priľnavosť farby k podkladu a vyrovnávajúci nerovnomernú nasiakavosť podkladu. Je vhodný a odporúča sa použiť na akýkoľvek savý podklad. Viac info

Riedidlo: voda

Výťažnosť: 40-60m2/lit

(ďalšie podrobné informácie o týchto produktoch Vám radi zašleme, prípadne na požiadanie sa s Vami skontaktujeme)

ISOLEX PLUS

Impregnačný a izolačný náter na báze rozpúšťadla, kde presný pomer roztokov o rozdielnom povrchovom napätí umožňuje prenikať až do najhlbších pórov omietky. Po vyprchaní rozpúšťadiel vytvára trvanlivý elastický film brániaci degenerácii omietky, zvyšujúci priľnavosť vrchného produktu. Je odolný proti zásaditosti stavebných aglomerátov, znižuje nasiakavosť omietky a keďže neobsahuje vodu, môže byť aplikovaný pri teplotách nižších ako -5°C. Jeho využitie je hlavne pri náteroch Paintgum-7, ale nevylučuje sa aj pri ktoromkoľvek inom produkte vyžadujúcom prvotnú penetráciu podkladu.

Riedidlo: S6006

Výdatnosť: 10m2/lit

 

 PROTIPLESŇOVÝ NÁTER:

A-B PAINT

Náter je na báze syntetických kopolymérov rozpustených vo vode, určený na vnútorné nátery omietok kde je potrebná stála a dlhodobá ochrana od húb a plesní. Má vysokú kryciu schopnosť, dobrú nanášateľnosť a roztierateľnosť. Dodáva sa v prevedení umývateľnom - neumývateľnom a kremičitom (jemne zrnitom). Nakoľko A-B PAINT má aj exteriérové použitie, je možné ho aplikovať aj na ohrozené fasády domov.

Riedidlo: S6006

Výťažnosť: 6m2/lit

 

TERMOIZOLAČNÝ NÁTER:

IGLOO

Náter, ktorý zvláštnymi izolačnými mikročiastkami rieši problémy zviazané s tepelnou izoláciou. Vytvára na povrchu vrstvu, ktorá upravuje tepelné zmeny, znižuje tepelné straty a šetrí tepelnú energiu. Teplý a vlhký vzduch vnútorného prostredia sa v styku s chladnou omietkou natretou bežnými nátermi zráža a vytvára na povrchu omietky plesňotvorný podklad. Iglo zabraňuje roseniu omietky a vytváraniu plesní a výskytu baktérií aj v prostredí zvlášť vlhkom (plavárne, kúpelne), ale súčasne napomáha priedušnosti stien.

Riedidlo: voda

Výťažnosť: 4m2/lit

(ďalšie podrobné informácie o týchto produktoch Vám radi zašleme, prípadne na požiadanie sa s Vami skontaktujeme)

IZOLAČNÝ PROTIDYMOVÝ NÁTER:

NO-SMOG

Matná špeciálna syntetická farba na omietky, zvlášť vyvinutá k zakrývaniu škvŕn spôsobených vodou, fajčením, požiarom,…Použitím nedenaturovaných rozpúšťadiel, farbiva a nečinných častíc zbavených olova a chrómu dodávajú výrobku nejedovatosť a bezzápachovosť.

Riedidlo: S6006

Výťažnosť: 8m2/lit

(ďalšie podrobné informácie o týchto produktoch Vám radi zašleme, prípadne na požiadanie sa s Vami skontaktujeme)

PODKLADOVÉ NÁTERY NA DREVO A KOV:

ARDEOLITE EXTRA

Alkydová matná základná farba na drevo s dobrou vyplňovacou schopnosťou a priľnavosťou. Určená je ako základný náter na okná, dvere, a pod. …

Riedidlo: S6006

Výťažnosť: 11m2/lit

ARDINOX

Základná antikorózna farba rozpúšťadlová so zvýšeným obsahom zinkových fosforečnanov s veľmi jednoduchou aplikáciou. Vďaka svojmu zloženiu má vynikajúcu antikoróznu schopnosť, priľnavosť a prevádzkovú pružnosť. Je určený najmä k ochrane železných povrchov, kde je nutná aplikácia štetcom, valčekovaním.

Riedidlo: S6006

Výťažnosť: 16m2/lit

PRIMER UNIVERSALE

Základný antikorózny náter na rôzne povrchy na báze alkydových živíc v roztoku doplnených zmesou polyaktívnych fosfátov zinku. Má výbornú priľnavosť na pozinkovaný plech, meď, hliník, ľahké zliatiny, železo a aj sádru, plasty (závisí od druhu plastu). Je vhodný ako medzivrstva pod nitrocelulózové emaily na syntetickom podklade.

Riedidlo: voda

Výťažnosť: 20m2/lit

(ďalšie podrobné informácie o týchto produktoch Vám radi zašleme, prípadne na požiadanie sa s Vami skontaktujeme)

NÁTERY NA ŽELEZO A DREVO:

NEOARD

Alkydový, vysokolesklý vonkajší email na drevo, oceľové konštrukcie. Vyznačuje sa odolnosťou voči poveternostným vplyvom a žiareniu U.V. v exteriéri a nezávadnosťou pri práci v interiéroch, farebnou stálosťou, pružnosťou a priľnavosťou. Na rozdiel od ostatných syntetických emailov neobsahuje ťažké kovy.

Riedilo: S6006

Výťažnosť: 16m2/lit

ARDSILK

Alkydový polomatný až matný vonkajší email na konštrukcie, prípadne drevené podklady. Vyznačuje sa odolnosťou voči poveternostným vplyvom a žiareniu U.V. v exteriéri a nezávadnosťou při práci v interiéroch, farebnou stálosťou, pružnosťou a priľnavosťou. Na rozdiel od ostatných syntetických emailov neobsahuje ťažké kovy.

Riedilo: S6006

Výťažnosť: 16m2/lit

SALVAFERRO

Sľudový ferooxidový antikorózny náter s výrazným metalickým efektom, na báze olejofenolických živíc, zinkových fosfátov, hliníkových lupienkov určených ako vynikajúca ochrana železných povrchov vystavených vlhkému prostrediu, priemyselným a atmosferickým vplyvom. Taktiež sa odporúča na ochranu a dekoráciu železných kováčskych výrobkov, plotov, zábradlí, balkónov, mreží do okien, v interiéri, exteriéri i vo zvlášť ťažkých atmosferických podmienkach (more, ťažký priemysel) nakoľko má veľkú antikoróznu schopnosť.

Riedidlo: S6006

Výťažnosť: 3-6m2/lit (pri hr. 140mikro)

STEELGUARD na pozinkovaný povrch

Ochranný farebný náter zinkových povrchov má vysokú odolnosť proti klimatickým a atmosferickým vplyvom i v ťažkom priemysle. Je určený na ochranu všetkých výrobkov zo zinkových plechov pretože k jeho vlastnostiam patrí nepremokavosť, pružnosť a vynikajúca priľnavosť k povrchom. Z dôvodu malej odolnosti proti mechanickému poškodeniu nie je však určený k dekorácii a finálnej úprave zinkových plechov. Na túto je potrebné použiť vrchný krycí email (neoard, tema-luce, ardsilk, luxoloid,...)

Riedidlo: S6006

Výťažnosť: 8,5m2/lit (pri hr. 40mikro)

 

LAKY NA DREVO:

ARD HOLZ

Vysokokvalitný, jednokomponentný polyuretánový lak na drevo, ktorému špeciálne použité živice dodávajú vynikajúcu odolnosť proti atmosferickým vplyvom a teplotným výkyvom. Film nežltne a nematnie, úplne konzervuje natretý povrch dreva. Prítomnosť pigmentov vysoko odolných voči U.V. žiareniu zaisťuje vždy farebnú stálosť dreva. Pre tieto technické vlastnosti a pre ponúkanú škálu farebných možností je špeciálnym produktom na zušľachtenie dreva (dvere, okná, okenice, balkóny) v interiéroch a exteriéroch a pre kvalitné zakončenie ochrannými nátermi.

Riedidlo: S6006

Výťažnosť: 20m2/lit

ARD SHIP

Jednokomponentný vytvrdzovaný alkyd-uretánový lak na drevo, kde špeciálne použité živice dodávajú vynikajúcu odolnosť proti teplotným výkyvom a neustálemu pôsobeniu morskej vody. Lakový film je lesklý a úplne konzervuje natretý povrch drevených častí lode ktoré sú v neustálom styku s vodou. Prítomnosť pigmentov vysoko odolných voči U.V. žiareniu zaisťuje ochranu a farebnú stálosť dreva. Pre svoje vlastnosti, kvalite a veľmi vysokej odolnosti v extrémnych podmienkach je produktom určeným na konečnú úpravu dreva v exteriéroch (najmä trupov lodí).

Riedidlo: S6006

Výťažnosť: 16m2/lit

ARD DECOR

Priehľadné moridlo do interiéru a exteriéru na báze špeciálnych polymérov ktoré chránia drevo pred poškodením a atmosferickým vplyvom, zdôrazňujú prírodný dojem, zušľachťuje, nekrčí a neolupuje drevo, chráni pred tvorbou plesne a napadnutím hmyzom. Prítomnosť vysoko odolných pigmentov na U.V. žiarenie zaručuje stálosť farieb. Náter je možný obnovovať bez odstránenia pôvodného náteru.

Riedidlo: pripravené k použitiu

Výťažnosť: 17m2/lit

ARD LASUR

Vysokokvalitný exteriérový silnovrstvový lazúrovací lak na báze syntetických a alkydových živíc, s obsahom kvalitných voskov s priehľadnými farbivami a zložiek pre ochranu dreva proti plesniam a drevokazom, U.V. žiareniu, s možnosťou namiešania do požadovaného odtieňa. Aditíva a stabilizačné prvky zvýrazňujú žilkovanie dreva a filtrujú agresívne slnečné lúče čím zabezpečujú farebnostálosť. Je určený najmä na ploty, záhradný nábytok, okná, dvere, podkrovia, ….

Riedidlo: S6006

Výťažnosť: 8m2/lit

(ďalšie podrobné informácie o týchto produktoch Vám radi zašleme, prípadne na požiadanie sa s Vami skontaktujeme)

TMEL NA DREVO:

LITOSTUCCO

Ľahko roztierateľný a ľahko brúsiteľný tmel s dobrou plniacou schopnosťou. Veľmi rýchlo schne, je vhodný na malé opravy omietok a drevených plôch v interiéroch.

 

STIERKA S MRAMOROVÝM EFEKTOM:

STUCCO D'ARTE

Zloženie stierky dodáva povrchu omietky dekoratívny efekt starých benátskych majstrov. Zloženie zo syntetických živíc rozpustených vo vode s neaktívnymi zložkami, špeciálnymi prísadami a použité technológie pri výrobe poskytujú istotu v stálosti dekorácie vnútorných omietok. Veľmi jednoduchá aplikácia materiálu a vysoká estetická hodnota predpokladá jeho široké použitie.

Výdatnosť: 1m2/kg

 

ŠTUKOVÉ STIERKY A TMELY:

SILREST STUCCO BIANCO

MALTA-ARD AS

podrobné informácie o týchto produktoch Vám radi zašleme, prípadne na požiadanie sa s Vami skontaktujeme.

 

 

 

REFERENČNÉ STAVBY (výber z najväčších inv. celkov v SR a ČR)

(aktualizácia - každé 3 mesiace)

Liečebný Dom AFRODITA, kúpele Rajecké Teplice

AU-PARK, Bratislava

NEMOCNICA s POLIKLINIKOU, Košice

TERNO obchodný dom, Bratislava

Slovenský Plynárenský Priemysel (sídlo), Banská Štiavnica

HYPERNOVA, Zvolen

Závody SNP, Žiar nad Hronom

DOM KULTÚRY, Prievidza

WESTEND (J&T offices), Bratislava - Patrónka

HISTORICKÁ BUDOVA - Sídlo GR SVP, Banská Štiavnica

VOLKSWAGEN, Nitra

U.S.STEEL (závodné kuchyne), Košice

EUROTEL - B1, Bratislava

HOTEL POĽANA, Zvolen

BIOTIKA, Slovenská Ľupča

SLOVNAFT, Bratislava

Slovenská sporiteľňa, Lučenec, Cínobaňa, Spišská Nová Ves, Spišské Vlachy

NAY-ELEKTRODOM, Banská Bystrica, Košice

 

 

REFERENČNÉ STAVBY (výber z maloobchodných zákaziek v okolí mesta Prievidza)

Dom Kultúry, Prievidza

PICCOLO Café, (Hypermarket TESCO) Prievidza

VELVET Pub, Bojnice

ROKO Club, Prievidza

Motorest u Jakuba, na Majeri (Nováky)

Kaviareň ALFREDO, (OD Vtáčnik) Prievidza

Kaderníctvo Zápotôčky, Prievidza

Charlie restaurant, Bojnice

P+P, s.r.o. nábytok, Pravenec

Kaderníctvo Bianco-Nero, (Hypermarket TESCO) Prievidza

Pizzeria GOLEM, (Hypermarket TESCO) Prievidza

Okresný súd, Prievidza

Pizzeria u Pálfyho, Bojnice